Pět let po ničivém tornádu se na jižní Moravě neobnovují jen domy a veřejné budovy. Obce vracejí život také krajině, kterou živel během několika sekund zdevastoval. Místo polámaných alejí a lesů vznikají nové parky, větrolamy, ovocné sady i rekreační lesoparky. Přírodě i lidem mají pomoci lépe čelit budoucnosti.