Případ muže z Orlickoústecka, který podle obžaloby minulý rok v lednu zavraždil svou manželku, začala v pátek projednávat pardubická pobočka Krajského soudu v Hradci Králové. Smrt matky dvou dětí podle spisu maskoval jako sebevraždu. Dokonce napsal a vytiskl dopis na rozloučenou. Muži hrozí výjimečný trest, tedy i doživotí. Vinu odmítá.